Pierwszy taki autobus w Radomiu! 2018.03

Pierwszy taki autobus w Radomiu!

Przez najbliższe 3 tygodnie pasażerów linii 4, 7, 9 i 17 czeka nie lada atrakcja – możliwość przejazdu niespotykanym dotąd w Radomiu autobusem MAN Lion’s City GL. Ten wyjątkowo długi (18,75m)
i pojemny (157 miejsc, w tym 45 siedzących) pojazd, o wyróżniającym się wyglądzie, testowany będzie pod kątem jego funkcjonalności w transporcie zbiorowym na ulicach naszego miasta.
Zaletą przegubowca, poza pojemnością, jest pięcioro szerokich, dwuskrzydłowych drzwi, ułatwiających sprawny przepływ dużej liczby pasażerów i skrócenie postojów na przystankach. Pojazd jest w pełni klimatyzowany, niskopodłogowy, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Płynną jazdę zapewnia automatyczna skrzynia biegów, zaś jednostka napędowa, o mocy 360 KM, spełnia wysoką normę emisji  spalin - EURO 6.

Testy wyjątkowego autobusu wpisują się w politykę radomskiego MPK, opartą na poszukiwaniu optymalnych rozwiązań taborowych, w zakresie poprawy komfortu pasażerów, przy jednoczesnym utrzymywaniu stabilności ekonomicznej Spółki.

Kontakt
MPK w Radomiu Sp. z o. o.
ul. Wjazdowa 4, 26 - 600 Radom
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 48 385 52 00